Nová vzduchotechnika pomůže ušetřit peníze za vytápění školy

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice instaluje novou vzduchotechniku v prostorách kuchyně a jídelny Základní školy Oskol. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Vondrášek.

Náklady dosáhnou zhruba 2,1 milionu korun. „Nová technologie bude šetrnější k životnímu prostředí a město díky ní také ušetří peníze za vytápění školy,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Práce jsou plánovány na letní prázdniny, zhotovitel má podle smlouvy 45 kalendářních dnů. Stavební úpravy se týkají pavilonů E a D. „Instalován bude systém nuceného větrání s rekuperací, neboli zpětným získáváním odpadního tepla pro prostory kuchyně a jídelny,“ popsala vedoucí radničního odboru rozvoje Soňa Mertová.

Základní škola Oskol slaví v tomto školním roce 40 let od svého otevření. Momentálně ji navštěvuje téměř 600 dětí. Na prvním stupni má 17 tříd a na druhém stupni je tříd 12. Škola má 70 zaměstnanců, z nichž je pět desítek pedagogů.

ZŠ Oskol působí ve čtyři desítky let starém areálu, který je ale opravený a moderně vybavený, a to včetně odborných učeben chemie, fyziky, cizích jazyků, výtvarné a hudební výchovy i dílen kovo a dřevo. Škola má i venkovní moderní sportovní areál a mobilní dopravní hřiště. Letos by se navíc ZŠ Oskol měla stát bezbariérovou, a to díky projektu Škola pro všechny, věda hrou, jehož cílem je modernizace některých základních škol v Kroměříži.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x