Hradiště se chystá opravit havarijní stav dvou ulic

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Havarijní stav dvou na sebe navazujících ulic v Uherském Hradišti – Míkovicích si žádá rázný krok – kompletní rekonstrukci. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Pášma.

Do oprav za 11 milionů korun se chce radnice s pomocí dotací pustit letos na podzim. V rámci projektu nedojde pouze k rekonstrukci samotné cesty, ale rovněž k opravě části chodníků, vybudování nových obrubníků, osazení nového veřejného osvětlení a ke kompletní rekonstrukci kanalizace.

„Celkem půjde o opravy v délce asi 242 metry. Začátek úpravy ulice Radovy je v místě napojení na Hlavní silnici, konec úpravy je v místě křížení s ulicí Příkrou. Délka opravovaného úseku je 182 metrů. Začátek úpravy ulice Příkré je v místě napojení na ulici Lesní a končí slepou ulicí u RD č. p. 152, její délka činí 60 metrů,“ upřesnil Pášma.

Rozpočet stavebních nákladů je vyčíslen na 11 milionů korun včetně DPH. Požadovaná výše dotace může činit maximáně 2,6 milionu korun z celkových rozpočtových nákladů.

Začátek stavebních prací se předpokládá letos v září, celá realizace by měly být ukončena do začátku letních prázdnin 2020.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x