Nejlepším sportovcem roku se ve Zlíně stala plavkyně Bernardová

ZLÍN  - Zlín už zná vítěze v anketě o nejlepšího sportovce města za rok 2018. Prvenství se dočkala plavkyně Abhejali Bernardová, serveru Zlin.cz to sdělila za zlínskou radnici Irena Orságová.

Plavkyně Abhejali Bernardová na nejvyšší příčce vystřídala loňského vítěze hokejistu Libora Kašíka.

Abhejali Bernardová jako čtvrtá žena na světě a jako první člověk ze země bez přístupu k moři dokončila projekt Oceans Seven (Sedmička oceánů). Jako první Čech a celkově stý člověk na světě přeplavala Cookovu úžinu v čase 13 hodin a 9 minut,“ upřesnila Orságová. Oceans Seven – přeplavby bez neoprenu a zdolání vybraných obtížných dálkových přeplaveb rozmístěných po celém světě dokončilo jen 11 lidí a Abhejali je desátá z nich. Každou přeplavbu vždy zvládla na první pokus. Byla nominovaná na světovou plaveckou cenu WOWSA a v Pelhřimově vyhlášena Rekordmankou roku v kategorii žen za Oceans Seven a za Hodinovku skákání šipek do bazénu (223x).

Mezi desítkou nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018 byli také Vanda Šimková (sportovní aerobik) Jiří Hradil (orientační závody horských kol), Filip Chytil (lední hokej),
Michal Jordán (lední hokej), Hana Juráňová (karate) Helena Kotopulu (triatlon), Filip Porteš (silový trojboj), Petra Vabroušek (triatlon) a Matěj Zábojník (plavání).

Coby Nejúspěšnější sportovní kolektiv byl oceněn Rugby Club Zlín a Nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem se stal atlet Stanislav Náčin. Cena primátora v kategorii mládeže putovala do rukou třináctiletého karatisty Mikuláše Přecechtěla.

Jako každým rokem byla udělena i Cena za mimořádný přínos zlínskému sportu. Tentokrát si ji odnesl bývalý hokejista a funkcionář Bohumil Kožela. Svým působením ve zlínském klubu přispěl k mimořádným sportovním výkonům a stejně tak pro klub odvedl velký kus práce jako funkcionář.

 

--> --> --> --> -->