Silnice ze Zádveřic do Rakové se dočká nového povrchu

ZÁDVEŘICE - Silničáři v tomto roce opraví 900metrový úsek silnice III. třídy, která spojuje centrum Zádveřic s jejich místní části Raková. Částečná uzavírka se semafory zde začala v tomto týdnu, serveru Zlin.cz to řekl za Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Ukončení rekonstrukce silnice je plánováno na konec července tohoto roku.

Předmětem díla je rekonstrukce vozovky silnice III/4885 v obci Zádveřice-Raková v délce 879 metrů. V rámci stavební úpravy silnice dojde k sjednocení šířky vozovky na šest metrů mezi obrubami. V místě rozšíření vozovky bude provedena nová kompletní konstrukce vozovky včetně sanace zemní pláně. Na stávající ploše vozovky bude provedeno seříznutí zvýšených zpevněných krajnic, celoplošné očištění povrchu, nanesení spojovacího postřiku, pokládka vyrovnávací vrstvy, vyspravení porušených míst a položení nové živičné vrstvy v tloušťce 50 milimetrů. Odvodnění bude řešeno betonovými uličními vpusťmi s připojením do nově navržené dešťové kanalizace. Součástí stavby je též vodorovné dopravní značení.

Souběžně se stavbou Ředitelství silnic Zlínského kraje se uskuteční stavba obce Zádveřice. Půjde o stavbu chodníku a parkovacích stání, dešťové kanalizace a úpravu připojení místních komunikací a stávajících sjezdů včetně veškerých obrub.

„Rekonstrukce silnice vyjde na 5,927 milionu korun včetně DPH. Silniční stavba bude financována Zlínským krajem. Práce si vyžádají částečnou uzavírku provozu. Doprava bude řízena světelným signalizačním zařízením,“ doplnil Cekota.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x