V Kloboukách chystají besedu na téma pěstounství

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V Rodinném centru Kaštánek ve Valašských Kloboukách se chystá beseda na téma pěstounství. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

Lidé, kteří přemýšlejí, že by mohli do své rodiny přijmout opuštěné dítě, budou mít v rámci besedy příležitost prodiskutovat všechna pro a proti, která je v této souvislosti napadají. Na dotazy budou odpovídat psycholožka Markéta Šobáňová a sociální pracovnice Jana Surmařová. Akci pořádá orgán sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Valašské Klobouky.

„Při besedě budeme společně otevřeně hovořit o všech stránkách náhradní rodinné péče. V naší praxi se mnohdy setkáváme s obtížným hledáním náhradních rodin pro opuštěné děti, a tak bychom chtěli nabídnout prostor pro diskusi s lidmi, kteří třeba o poslání pěstounů uvažují, ale zatím váhají,“ vyjádřila sociální pracovnice Jana Surmařová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči. „Hledáme náhradní rodiče, kteří umí darovat lásku a pochopení, kteří jsou ochotní se vzdělávat a dále na sobě pracovat, kteří chtějí dát svému životu nový smysl,“ popsala. Opuštěné děti mají podle ní v dětských centrech vše materiální zajištěno, ale chybí jim stabilní pečující osoba, která by byla jen pro ně.

Jak potvrzuje, mnoho zájemců o pěstounství má zpočátku pochybnosti. „Je to přirozené, protože dobrým pěstounem se nikdo nenarodí. K pěstounství je třeba spousty energie a trpělivosti, ale také efektivní podpory s doprovázením,“ dodala sociální pracovnice s tím, že na besedě budou vítáni také další rodinní příslušníci, přátelé, stávající pěstouni i veřejnost. Hlídání dětí bude zajištěno.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x