Autobusy na Kudlov pojedou v sobotu po výlukové trase

ZLÍN – Lidé ve Zlíně musejí po část soboty počítat s několikaminutovým prodloužením jízdy autobusů MHD linky číslo 32 ze Zlína na Kudlov a Mladcovou. Důvodem je objízdná trasa kvůli plánované uzavírce horní části ulice Osvoboditelů, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.

Část ulice Osvoboditelů bude pro veškerý provoz uzavřena nejdéle po dobu osmi hodin z bezpečnostních důvodů kvůli náročné práci jeřábu u jedné z budov. „Dotkne se to autobusové linky MHD číslo 32. Po dobu uzavírky budou autobusy jezdit po náhradní trase přes Hradskou ulici mezi Stadionem mládeže a Univerzitou Tomáše Bati, která bude v té době průjezdná v obou směrech,“ informoval Cekota.

Všechny autobusové spoje na lince 32 budou zachované. „Pouze lze předpokládat, že kvůli jízdě po delší výlukové trase získají ve směru jízdy na Kudlov nebo na Mladcovou malé zpoždění,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Pavel Nosálek.

Ve směru jízdy ze Zlína na Kudlov autobusy linky 32 zastaví pro cestující na pravidelné zastávce Školní. Potom autobus bez zastavování projede dolní částí ulice Osvoboditelů kolem kostela, ulici Tomáše Bati, odbočí vlevo do horní části Gahurovy ulice, bude pokračovat náměstím T. G. Masaryka, odbočí vlevo do zobousměrněné Hradské ulice a od Lázní Zlín už pojede po své standardní trase na Kudlov. V opačném směru autobus z Kudlova projede bez zastavování Hradskou ulicí, náměstím T. G. Masaryka, Šefánikovou ulicí, dolní částí Osvoboditelů a zastaví na své pravidelné zastávce Náměstí Míru. Pokračovat v jízdě bude po standardní trase na Mladcovou.

„Kromě malého prodloužení jízdní doby se cestujících žádné omezení týkat nebude,“ dodal Nosálek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x