KAM ZA KULTUROU: Co nabízí první jarní víkend?

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nadcházející víkend nebudete vědět, kam se vydat první. Tak bohatá a pestrá je nabídka akcí na Východní Moravě.

Nahlédnout do skutečného života tzv. Žítkovských bohyní umožní přednáška Jiřího Jílka s názvem ŽÍTKOVSKÉ ČAROVÁNÍ. Koná se 20. března od 17 hodin v Městské knihovně v Bystřici pod Hostýnem.

Vycházku planetární stezkou připravili v Uherském Brodě na 20. března. Sraz zájemců je u modelu Slunce vedle velkých schodů nad nádražím v 17 hodin. Těšte se na výklad o jednotlivých planetách, zastavení v digitálním planetáriu a závěrečnou akci na hvězdárně s pozorováním Měsíce. V případě nepřízně počasí bude akce zrušená.

Košty slivovice jsou oblíbenou kratochvílí doznívající zimy a začátku jara. V sobotu 23. března se jich v našem kraji chystá hned několik:

  • Ostrožská Lhota – koštovat se bude od 14 hodin v sále Obecního domu, zahraje k tomu CM OLŠAVA
  • Uherský Brod-Havřice – od 19:30 v místní Sportovní hale se koná košt s občerstvením i tombolou, hudebně doprovodí skupina Čmeláci
  • Halenkovice na Zlínsku –  XIII. Ročník HALENKOVICKÉ TRNKY se koná od 19 hodin v sále místního KD, o hudbu se postará skupina KUMPÁNI Rock – Pop a vystoupí Chlapčiska ze Spytinova. Vítězné vzorky se budou dražit, napínavá bude také zahrádkářská tombola.

Folklór se ve svěžím podání Dětského folklorního souboru Klimentek a Mladé cimbálové muziky představí během Posezení u cimbálu v kulturním domě v Osvětimanech. Kdy? V sobotu 23. března od 17 hodin.

Na Putování mlynářskou cestou zve v sobotu 23. března Spolek pro udržení tradic z Břestku na Uherskohradišťsku. Trasa povede od Mlýna v obci Roštín do Břestku. Odjezd do Roštína v 9 hodin od Obecního úřadu v Břestku.

Tělocvičná jednota Sokol v Uherském Hradišti chytá Vynášení Moreny. Pokud se chcete symbolického vítání jara zúčastnit, přijďte 23. března ve 14 hodin k místní sokolovně.

Kočky z celého světa můžete obdivovat 23. a 24. března na mezinárodní výstavě v Zámku Nový Světlov v Bojkovicích. Výstava bude otevřená po oba dny od 10 do 17 hodin.

„Lidé a krajina mého srdce“ se jmenuje výstava kreseb a pastelů Josefa Poláška doplněná verši básníka Ing. Miloslava Hrdého, která bude zahájená 23. března v 15.30 v IC Zvonice Soláň. Promluví Doc. ak. Sochař Jan Zamazal a zahraje folklorní soubor Leluja. Návštěvu výstavy neodkládejte příliš dlouho, potrvá jen do 9. května 2019. A nezapomeňte s sebou vzít své děti, pro které je připravená tvořivá dílnička.

Neděle 24. března bude v Archeoskanzenu Modrá a v Živé vodě Modrá na Uherskohradišťsku patřit Vítání jara. Jarní rozplavby otužilců, vynášení Moreny a další zábavné aktivity jsou velkým lákadlem pro širokou veřejnost.

Už jen do 31. března můžete navštívit výstavu Kamélie mezi živly v Květné zahradě v Kroměříži. V sobotu si v místních sklenících nenechte ujít ukázku kaligrafie a bojového umění tai-či s lektory Konfuciova institutu UP Olomouc, v neděli pak komentovanou prohlídku výstavou kamélií. Obě akce se konají ve dvou bězích – v 11 a 14 hodin.

Nabídku dalších akcí hledejte na www.vychodni-morava.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x