Hejtman podepsal nové smlouvy se železničními dopravci

ZLÍNSKÝ KRAJ – Smlouvy se společnostmi České dráhy a ARRIVA vlaky, které budou od 15. prosince zajišťovat veřejnou drážní dopravu ve Zlínském kraji, podepsal před pár dny společně se zástupci obou dopravců hejtman Jiří Čunek. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z krajského úřadu.

Tyto společnosti nabídly kraji nejnižší nabídkové ceny a zároveň splnily stanovené standardy a požadavky. V prosinci tak nastane nová situace, neboť v současné době jsou jediným železničním dopravcem ve Zlínském kraji České dráhy.

„Věřím tomu, že příchod konkurence na železnici bude přínosem pro občany našeho kraje a že oba dopravci těch devět následujících měsíců naplno využijí k tomu, aby se na nové období dobře připravili. Pro nás jsou to velké peníze, které v dalších letech na zajištění železniční dopravy v kraji vynaložíme, ovšem přinese to s sebou významné navýšení komfortu pro cestující i posílení počtu spojů,“ uvedl hejtman.

„Nové smlouvy zohledňují navýšení objednávaných vlakových kilometrů o 34 procent ročně oproti současnému stavu. Věříme, že posílení nabídky vlakových spojů přispěje k zastavení negativního trendu úbytku cestujících a přilákání cestujících nových,“ doplnil Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje zodpovědný za oblast dopravy.

Zatímco České dráhy budou na základě nových smluv zajištovat dopravu na linkách v rámci provozních souborů A a C, společnost ARRIVA vlaky na linkách spadajících pod provozní soubor B (podrobné informace viz níže).

„Jsme připraveni poskytovat ty nejlepší služby po celou dobu trvání smluv,“ prohlásil dnes po podpisu předseda představenstva Českých drah Miroslav Kupec. Za společnost ARRIVA uvedl její generální ředitel Daniel Adamka: „Na tratích, kde budeme jezdit, nabídneme cestujícím nízkopodlažní vozidla s klimatizací a wi-fi.“

Základní smluvní období u provozních souborů A a C je pouze čtyřleté s ohledem na předpokládané dokončení elektrifikace trati Otrokovice – Vizovice. Po spuštění elektrického provozu by se měly tyto soubory náležitě upravit a vysoutěžit nové smlouvy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x