Klobucké hospodářské trhy začínají v dubnu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Na Masarykovo náměstí ve Valašských Kloboukách se znovu vrátí stánky farmářů, řemeslníků, zahrádkářů a pěstitelů. Své produkty budou moci nabízet na pravidelných Klobuckých hospodářských trzích, které letos čeká už devátá sezóna, informovala server Zlin.cz mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

První trh s jarní nabídkou sazenic, přísad, semen a jiných sezónních potřeb se připravuje už na pátek 5. dubna. Trhy se budou konat před Starou radnicí vždy od 9 do 16 hodin a k jejich příjemné atmosféře bude přispívat také harmonikář.

„Lidé se mohou v letošní sezóně těšit na čtrnáct trhů, které přinesou bohatou nabídku pečiva, uzenin, sýrů, čerstvé zeleniny, bylinek, ovoce i různých lahůdek. Chybět nebude sortiment zahrádkářský, ať už půjde o semena a přísady, nebo o sazenice květin, keřů, stromů, balkonových rostlin či skalniček. Trhy navíc zpestří i řemeslníci a výrobci dekorací, takže si návštěvníci jistě vyberou ledacos pěkného a užitečného,“ pozval Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky.

Své místo zde ovšem budou mít i přebytky z domácích skleníků a zahrad. „Když se lidem během sezóny urodí například dost rajčat, třešní nebo okurek, mohou s výpěstky přijít na trh a nabídnout je k prodeji. Rádi podpoříme produkty z místních zdrojů,“ dodal místostarosta.

Lidé si mohou do svých kalendářů zapsat tyto termíny Klobuckých hospodářských trhů: 5. dubna, 3. května, 17. května, 31. května, 14. června, 28. června, 12. července, 26. července, 9. srpna, 23. srpna, 6. září, 20. září, 4. října a 18. října. Farmáři, sadaři, pěstitelé, včelaři a další regionální producenti, kteří by na trzích rádi nabídli své výrobky, mohou kontaktovat organizátora Josefa Zvoníčka na telefonu 605 206 614.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x