Zloděj okradl starší ženu při nakupování v obchodě

KROMĚŘÍŽ – Chvilka nepozornosti stačila k tomu, aby zloděj v Kroměříži ukradl seniorce kabelku z nákupního vozíku. O případu informovala server Zlin.cz mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Před pár dny přišla o své osobní věci a peníze jednasedmdesátiletá žena z Kroměříže. Ta se odpoledne vydala na nákup do jednoho z kroměřížských obchodních domů. Při vstupu do prodejny si kabelku pověsila na háček u nákupního vozíku. V úseku s mléčnými výrobky se potkala se svou známou. Zapovídala se s ní a při tom od košíku poodešla. Na chvíli tak spustila tašku z dohledu. A zřejmě tohoto okamžiku využil neznámý zloděj, který jí kabelku odcizil. Skutečnost, že byla okradena, seniorka zjistila až u pokladny při placení. Přišla tak o osobní doklady a peněženku s bezmála čtyřmi tisíci korunami, dále o platební karty a mobilní telefon. Zloděj jí tak způsobil škodu za více jak sedm tisíc korun.

Případem se zabývají kroměřížští policisté. Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení.

Kapsáři vyhledávají místa s větším výskytem lidí a využívají jejich nepozornosti. Samotná krádež bývá blesková a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou nepozorovaně. Mnohdy se okradený o chybějící peněžence dozví až později a na jiném místě, než kde k odcizení došlo.

„Doporučujeme proto v místech většího výskytu lidí věnovat zvýšenou pozornost svým věcem, neponechávat je volně odložené bez dozoru a nenosit u sebe vyšší finanční hotovost,“ vzkázala veřejnosti Kyšnerová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x