Z Liberce bez bodu. Fotbalisté Zlína prohráli 0:1

LIBEREC - Mohli mít bod, museli by se ale lépe zorientovat v pokutovém území domácího Liberce v samém závěru utkání. Šancemi spíše defenzivně vyladěná sestava Zlíňanů nehýřila, tuhle jedinou zmařila nerozhodnost v koncovce.

Domácí hráli tak trochu s nožem na krku, předešlé dva zápasy ztratili a Ševci moc dobře věděli, že je bude zlobit ostřílený kanonýr Kozák. A taky že ano. Právě on zápas rozhodl.

Z pravé strany odcentroval ve 22. minutě Potočný, který na podzim zničil Zlín na Letné svojí podivuhodnou ranou z těžké pozice. K míči se v docela složité situaci dostal právě Kozák a prokázal, proč byl mimo jiné hráčem Lazia Řím či Aston Villy, anebo nejlepším střelcem Evropské ligy před šesti lety.

Namířil pravačkou míč přesně do Rakovanovy šibenice a rozhodl.

Zlín nadále drží před reprezentační přestávkou hodně solidní šestou příčku. Velmi zajímavý a důležitý pro další vývoj postavení v tabulce bude v sobotu 30. března domácí duel s Olomoucí.

Tu v jejím pohybu do horních pater tabulky (po)zastavila pražská Sparta, když dvakrát skórovala z penalty, vše během pěti minut druhé půle.

Slovan Liberec – Fastav Zlín 1:0.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x