Muž ohrožoval ostrahu pistolí

ZLÍN – Zpacifikovat ozbrojeného muže museli v sobotu strážníci ve Zlíně, informoval jejich mluvčí Pavel Janík server Zlin.cz.

Banální oznámení o muži, který se v sobotu 16. března 2019 před polednem zamknul na toaletě v obchodním domě v centru Zlína, se během několika dalších okamžiků změnilo v poměrně velké drama.

Krátce po čtvrt na dvanáct byla přivolána hlídka Městské policie Zlín do obchodního domu, kde se měl na toaletě zamknout muž, který ji poté delší dobu odmítal opustit. Poté, co strážníci dorazili na místo, zjistili od pracovníků ostrahy, že muž už na toaletě není. „V době, kdy však místnost přeci jen opustil, ohrožoval ostrahu krátkou střelnou zbraní, kterou jí mířil z bezprostřední blízkosti do obličeje. Hlídka MP Zlín proto získala popis podezřelého a prostřednictvím radiosítě jej předávala dalším hlídkám MP Zlín. Ty ihned zahájily pátrání po ozbrojeném muži,“ uvedl Janík.

O několik minut později spatřila hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín na ulici J. A. Bati muže, který odpovídal popisu. Když uviděl strážníky, značně znejistěl, přičemž mu z oblečení vypadla na chodník krátká střelná zbraň. Tu ještě stačil zvednout a dokonce natáhnutím závěru zasunul náboj do nábojové komory. Přesně v tom okamžiku však k němu přiskočil jeden ze strážníků a zbraň mu z ruky vytrhnul.

„Následně bylo zjištěno, že se jedná o devětatřicetiletého muže z okresu Uherské Hradiště, který měl u sebe plynovou pistoli. Plynovky jsou obvykle vyráběny jako repliky skutečných zbraní a na první pohled se od sebe většinou nedají rozlišit,“ popsal mluvčí strážníků.

Pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování hlídka MP Zlín dotyčného omezila na osobní svobodě a poté jej předala k dalšímu šetření republikové policii.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x