Ve sportovním areálu Baťov přibylo workoutové hřiště

OTROKOVICE - Ve Sportovním areálu Baťov si nyní mohou lidé zasportovat na novém workoutovém hřišti. Hřiště bylo dokončeno v závěru roku 2018, nyní počasí umožňuje tento prostor s novými prvky využívat, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Přístup na workoutové hřiště je časově neomezený a vstup je bezplatný.

Workoutová hřiště jsou již několik let velmi oblíbeným vybavením veřejných ploch. Přinášejí zvýšení atraktivity prostor a přispívají ke zdravému životnímu stylu obyvatel. I Otrokovice se vydaly touto cestou. „V současné době máme několik stanovišť venkovních posilovacích strojů, které mohou naši občané využívat. Workoutové stanoviště, kde uživatel cvičí nikoliv na stroji, ale s využitím své hmotnosti, doposud v Otrokovicích scházelo. Věřím, že postupně zvýšíme zájem veřejnosti o využívání těchto prvků a že se i počet takto vybavených ploch v našem městě bude časem navyšovat,“ uvedl místostarosta Petr Ťopek.

Workoutové hřiště je sestaveno z víceúčelové sestavy pěti hrazd, svislé hrazdy, trojitého bradla a žebřiny s dopadovou plochou z kačírku. „Zaměřili jsme se na bezúdržbový a trvanlivý materiál ocel s protiskluzovým nátěrem. Sestava je umístěna do kačírku z toho důvodu, že při rozšíření prvků v budoucnu by se dopadová plocha z umělého povrchu obtížně rozšiřovala a napojovala. Pokud by zůstalo pouze u jediné sestavy, umělý povrch se dobuduje,“ vysvětlila Alena Lacigová z odboru rozvoje města.

U hřiště je umístěná tabule s návodem, jakým způsobem lze cvičební hrazdy využívat. Současně na tabuli návštěvníci naleznou návštěvní řád. „Obyvatelé a návštěvníci Otrokovic nyní mají další místo, kde mohou bezplatně a smysluplně strávit svůj volný čas na čerstvém vzduchu,“ uzavřel místostarosta.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x