Zlínští vysokoškoláci opět pořádají akci Daruj šanci na život

ZLÍN - Zlínští vysokoškoláci v těchto dnech opět pořádají dobročinnou akci nazvanou Daruj šanci na život!, v rámci které se snaží rozšířit registr dárců kostní dřeně. Serveru Zlin.cz to za univerzitu sdělila PR manažerka Petra Svěráková.

Projekt Daruj šanci na život! pořádá Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s hematologicko-transfuzním oddělením Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Cílem je rozšířit registr dárců kostní dřeně.

„Vstoupit do registru může každý zdravý člověk ve věku 18 až 35 let. Nábor začal v pondělí 18. března a potrvá do čtvrtku 21. března, a to vždy od 12.00 do 15.00 hodin, každý den na jiné budově univerzity,“ upřesnila Svěráková. Odběru se potenciální dobrovolníci nemusejí bát, letošní novinkou je naprosto bezbolestný stěr z dutiny ústní. „Jako pozornost dostanou zaregistrovaní účastníci od univerzity sladkou maličkost. Akci podpoří také prodejce kávy, který dobrovolníkům, kteří se do registru zapíší, nabídne v den akce kávu za polovinu ceny.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x