Peníze na drogy si narkoman obstarával krádežemi v obchodech

ZLÍNSKÝ KRAJ - Až tříleté vězení hrozí muži (34) ze Zlína, který si obstarával peníze na drogy krádežemi v obchodech. Od ledna letošního roku kradl hned v osmi případech, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž ze Zlína kradl v prodejnách po celém Zlínském kraji, nejvíce se ale zaměřoval na obchody v okrese Kroměříž. Bral vše, co mu přišlo pod ruku, především drogistické zboží, ale také čokolády či konzervy. Svým jednáním způsobil škodu za více než 14 tisíc korun. Odcizené věci vždy po krádeži prodával neznámým lidem a za takto získané peníze si kupoval drogy.

Poslední skutek spáchal minulý týden ve středu. Po této krádeži byl ovšem zadržen. „Hned na druhý den ve čtvrtek ho kroměřížští kriminalisté obvinili z trestného činu krádež a už v pátek putoval do vazby. Na svobodě si moc dlouho nepobyl, protože teprve loni v říjnu opustil brány věznice. Vzhledem k tomu, že se obdobné trestné činnosti dopouštěl už v minulosti, hrozí mu nyní až tříleté vězení,“ upřesnila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x