Voda z Bělovské studánky je opět pitná

OTROKOVICE – Opět pitná je voda z Bělovské studánky, která se nachází mezi Otrokovicemi a Bělovem. Podle rozborů je voda nezávadná, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Kvalita vody studánky v posledních letech kolísá. Například na podzim voda vesměs nevyhovuje podmínkám a bez převaření není možné ji užívat jako pitnou. Nyní je ale podle únorových testů voda v pořádku. „Podle rozboru Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě je voda nezávadná podle mikrobiologických ukazatelů, protože se v ní nevyskytují koliforní bakterie, enterokoky ani bakterie Escherichia coli,“ uvedla Stehlíková.

Voda má podle ní v pořádku i fyzikální a chemické ukazatele. „Splňují požadavky pro pitnou vodu. Byly teda po stránce mikrobiologické i chemické dodržené požadavky vyhlášky ministerstva zdravotnictví,“ řekla Stehlíková.

Pramen leží u cyklostezky z Bělova do Otrokovic. Nachází se u lesa, takže tam lidé odpočívají. Kvalita ale není vždy vhodná, a proto radnice doporučuje turistům sledovat rozbory vody. Díky nim lze vědět, kdy je možné vodu bez probloémů pít, a naopak kdy může způsobit zdravotní potíže.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x