Obyvatelé Velíkové se seznámili s novým uspořádáním MHD

ZLÍN - Informace z první ruky o chystané změně vedení linek MHD z centra Zlína do Velíkové mohli získat obyvatelé této místní části krajského města na besedě v sále tamějšího Klubu důchodců. Zúčastnilo se jí na šest desítek občanů, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Nové řešení MHD pro Velíkovou, Štípu a Kostelec vysvětloval přítomným ředitel DSZO Josef Kocháň se svými kolegy. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice už převzala od výrobce sedm nových čtyřdveřových bateriových nízkopodlažních trolejbusů Škoda 30 Tr. Umožňuje to, aby mohl být již od 1. dubna zahájen zkušební provoz nového systému vedení městské hromadné dopravy do severovýchodní části Zlína. Do místních částí Kostelec a Štípa budou jezdit ze Zlína-Podhoří v intervalu 15 – 20 minut bateriové trolejbusy prodloužené linky 4 a nově zavedené linky 5. Na linku 4 bude ve Štípě navazovat v nová autobusová linka 46 do Velíkové s intervalem 30 – 40 miniut. Pro cestující z této části Zlína to bude znamenat kratší intervaly mezi spoji. Výrazně se zlepší též dopravní obslužnost Zoologické zahrady a zámku Lešná, kde se počet spojů v pracovní den zvýší ze současných 38 na 62.

Beseda s obyvateli Velíkové byla již druhou v pořadí. Poprvé zde zástupci DSZO představovali nový projekt již 1. listopadu loňského roku – tehdy především seniorům. Druhé besedy 18. března se zúčastnilo asi šest desítek občanů. Živě diskutovali o novém dopravním napojení Velíkové přibližně 90 minut. Každý z přítomných se mohl dotázat na cokoli, co jej v této souvislosti zajímá nebo co mu zatím nebylo jasné.

Bateriové trolejbusy a autobus linky 46 budou cestující ze severovýchodní části města přepravovat trochu jiným způsobem, než jak byli doposud zvyklí. Pro obyvatele Velíkové bude určitou daní za pravidelnou intervalovou dopravu potřeba přestupů ve Štípě nebo u ZOO Lešná. Přesto v nejexponovanějších časech zůstane zachováno i několik přímých autobusových spojů na linkách 35 a 36 do Zlína a ve dvou případech až do Otrokovic.

„Rádi lidem tento projekt přibližujeme a seznamujeme se přímo na místě s jejich připomínkami. Po spuštění projektu počítáme také s vlastním pečlivých sledováním provozu a obsazenosti vozů. Lidem budou v prvních dnech radit přímo ve vozech nebo na přestupních zastávkách naši asistenti dopravy,“ podotkl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Besedu o novém dopravním napojení severovýchodní části Zlína ocenila také krajská radní a zlínská zastupitelka Michaela Blahová, která se setkání ve Velíkové osobně zúčastnila. „Oceňuji vstřícnost dopravní společnosti i města Zlína a ujištění, že se počáteční zkušenosti s novým systémem, jak je ukáže reálný provoz, za čtyři až pět měsíců vyhodnotí a že se potom všechny poznatky znovu projednají a případné podněty občanů zapracují,“ doplnila Blahová.

Kompletní jízdní řády nového systému MHD pro Vršavu, Kostelec, Štípu a Velíkovou, které vstoupí v platnost 1. dubna, budou zveřejněny na webu dopravní společnosti již od 19. března, aby si mohli cestující včas promyslet, které z nových spojů budou jejich cestám nejlépe vyhovovat.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x