Prasátkem Svobodní kritizují projekt nové nemocnice

ZLÍNSKÝ KRAJ - Občanům Zlínského kraje patrně neunikla provokativní billboardová kampaň Svobodných, na níž je vyobrazené prasátko. To má podle zástupců strany připomínat zastupitelům povinnost chovat se jako řádný hospodář. Svou kampaní naráží na projekt nové Baťovy nemocnice.

Svobodní se rozhodli netradiční cestou upozornit, že smělý plán vybudovat na zelené louce zcela novou nemocnici s sebou přinese jedno velké úskalí. „Zlínský kraj investice do Baťovy nemocnice nepochybně potřebuje, ale přijde nám, že nezbytné finance se rozhodl doslova projezdit. Mluvím o zásadním navýšení výdajů na veřejnou vlakovou a autobusovou dopravu,“ uvedl krajský zastupitel a předseda Svobodných Tomáš Pajonk. „Je třeba nejprve zrevidovat navýšení peněz do dopravy. Teprve poté má smysl zabývat se znovu nemocnicí,“ doplnil dále.

Podle něj zastupitelé nebudou hlasovat pouze o nemocnici, ale především o tom, zda se Zlínský kraj pustí do finančně velmi riskantní hry, která může snadno skončit nedostatkem financí na nutné investice na mnoho let, třeba i pro celou generaci. Tomáš Pajonk za Svobodné apeluje na to, že je třeba na projekt pohlížet mnohem komplexněji a doprava že patří ke kritériím, která by neměla být při tak důležitém rozhodnutí upozaděna.

„Zlínský kraj by byl schopen, byť s maximální opatrností, zvládnout zafinancování výstavby nové nemocnice. Po nesmyslném navýšení výdajů na regionální vlaky a autobusy o 435 miliónů Kč ročně si to už bez rizika finančního zhroucení nebude moci dovolit. Kraj je přeneseně v pozici zaměstnance s průměrnou mzdou a životním stylem rockové hvězdy, která diskutuje o nákupu soukromého tryskáče,“ vysvětluje Tomáš Pajonk. Konkrétní dopady stavby nové nemocnice vidí do budoucna v nižší údržbě krajských cest, zrušení investic do středních škol nebo v plánovaném omezení nových projektů v letech 2021–2022.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x