Lidé mohou nominovat své kandidáty na Cenu města Otrokovice a Osobnost města

OTROKOVICE - Město Otrokovice každoročně oceňuje osobnosti, které přispěly svým dílem ke zviditelnění města či vykonaly mimořádný čin. Nominace na Cenu města Otrokovice a Osobnost města může podávat i široká veřejnost, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

O tom, kdo ocenění získá, bude na základě návrhů rozhodovat Zastupitelstvo města Otrokovice. Termín odevzdání návrhu je 12. duben. „Návrhy na udělení titulů mohou podávat jednotlivci, skupiny osob i právnické osoby,“ přiblížila vedoucí školství a kultury Barbora Šopíková.

Cena města Otrokovice je udělována za mimořádný čin v různých oblastech lidské činnosti. „Návrh musí obsahovat podrobné zdůvodnění za jaký čin či přínos a v jaké oblasti je cena navrhována,“ zdůraznila Barbora Šopíková. V minulém roce tuto cenu získal sedmnáctiletý Tadeáš Herentin za poskytnutí pomoci anglickému lektorovi při srdeční nevolnosti.

Osobnost města Otrokovice se uděluje žijícím osobnostem za významný přínos pro rozvoj města a jeho propagaci. „Návrh musí obsahovat stručný životopis nominované osoby a odůvodnění návrhu,“ informovala vedoucí. Tímto titulem se může pochlubit například bývalý ředitel ZŠ Mánesova Vratislav Podzimek, Ludmila Brázdilová nebo Pavel Onderka.

Letošní tituly, stejně jako v předchozích letech, předají zástupci vedení města na slavnostním večeru u příležitosti ke Dni vzniku samostatného československého státu dne 24. října v Otrokovické Besedě.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x