V Otrokovicích začala celoplošná deratizace

OTROKOVICE – Otrokovice zahájily jarní etapu celoplošné likvidace hlodavců. Potrvá do 20. dubna, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Město zajišťuje deratizaci pouze v budovách a na pozemcích, které jsou ve vlastnictví města Otrokovice. Deratizaci pozemků v soukromém vlastnictví si musí zajistit jejich majitelé na své vlastní náklady. „S dotazy se občané mohou obrátit na odbor rozvoje města na telefonu 577 680 414 nebo na deratizační firmu na telefonu 585 418 391,“ uzavřela Stehlíková.

Deratizaci provede společnost Servis 3xD. „Upozorňujeme občany, že mohou nahlásit případná ohniska výskytu hlodavců, nory, uhynulé hlodavce a podobné věci, které se vyskytují na veřejně přístupných pozemcích města,“ uvedla Stehlíková.

Radnice zároveň vyzývá podnikatelské subjekty, které mají provozovny na území města, aby se v zájmu maximální účinnosti zapojily do akce také. „Při deratizaci se používají nástrahy chráněné bezpečnostní složkou Bitrex. Použití bezpečnostní složky slouží zejména k ochraně lidí, psů a koček před požitím nástrah. Látka reaguje u necílových organismů jako hořčina, která se nedá pozřít a je ihned vyvržena ven. Hlodavci ji však nevnímají,“ objasnila Stehlíková

Návnady nejsou volně přístupné. „V domech jsou jako ochrana před domácími zvířaty umisťovány deratizační staničky s nástrahami. Nástrahy se pokládají do kanalizace, do šachet, které jsou opatřeny těžkým víkem. V norách na venkovních plochách se nástrahy zakopávají,“ poznamenala mluvčí.

Podle ní je málo pravděpodobné, že pes pozře nebo zakousne přiotráveného hlodavce. „Pokud se tak ale stane, je vhodné informovat veterinárního lékaře, který ví, jak v tomto případě postupovat. Městský úřad Otrokovice spolupracuje s veterinářem Rudolfem Macem na adrese Prostřední 417, Otrokovice, jeho mobil je 777 133 832. Je seznámený s použitou deratizační látkou i jejími účinky,“ informovala Stehlíková.

Radnice zároveň žádá občany, aby ve městě neodhazovali zbytky potravin ani nekrmili toulavé kočky. „V případě chovu domácích zvířat je potřeba zabezpečit krmivo i jeho zbytky před nežádoucími hlodavci,“ dodala Stehlíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x