Na Kudlově vyroste nový filmový ateliér

ZLÍN - Už příští rok by měla být na Kudlově zahájena výstavba nového moderního filmového atelieru. Ambiciozní projekt zlínské IS produkce by měl být jednou z aktivit směřujících k návratu filmového průmyslu do Zlína, serveru Zlin.cz to za zlínskou produkční agenturu řekla Kateřina Martykánová.

Vlastní filmový ateliér hodlá za 40 milionů korun hodlá společnost na Kudlově vybudovat v horizontu následujících tří let. K natáčení zatím využívá své dva ateliéry, v centru Zlína a v bývalém zlínském baťovském areálu. „V příštím roce plánujeme zahájení výstavby nového velkého ateliéru na zlínském Kudlově. Našim cílem je oživit tradici v místě, které je v podstatě nejblíže spojené se vznikem filmu ve Zlíně,“ prohlásil Martin Gazda, jednatel IS Produkce. Zbrusu nový produkční dům vytvoří kvalitní zázemí nejen po stránce moderních technologií, ale také vhodné místo pro inspiraci a kreativitu. Již venkovní vzhled budovy zaujme unikátním designem nebo fasádou v úpravě z grafického betonu. Zde je do budoucna plánována nápaditá freska, která podtrhne účel budovy.

Uvnitř vznikne prostor pro jeden z největších ateliérů v kraji, jehož plocha zaujme 250 m2. Nyní se dokončuje projektová dokumentace, která klade důraz na ekologii. V řešení je řada drobných věcí, které v důsledku povedou k ekologicky šetrnému provozu, jako například střecha s extenzivní zelení, solární energie, či nabíječky na elektromobily.

Pokud půjde vše podle plánu, v roce 2020 začnou první výkopové práce. „Věřím, že nový ateliér spolu se špičkovým technologickým vybavením a zkušenými lidmi z oboru přiláká producenty z České republiky i ze zahraničí,“ podotkl Gazda.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x