Budoucí školáky čeká zápis do prvních tříd

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Předškolákům se blíží den, kdy se půjdou zapsat do prvních tříd. Valašskokloboucká základní škola pro ně zápis připravuje na pátek 5. dubna od 13.00 do 17.00 hodin, serveru Zllin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

„Zápis do prvních tříd tvoří především část motivační, kdy pracujeme s budoucím prvňáčkem a hravou formou zjišťujeme, jak je na nástup do školy připraven. Rodiče mezitím čeká část formální, při které nám předloží potřebné doklady a vyplní formuláře. Zápis je pro předškoláky významným okamžikem a naší snahou je zprostředkovat jim co nejpříjemnější zážitek. Čekat je proto bude hrací koutek, občerstvení i drobné dárky,“ řekla Ivana Sedláková, statutární zástupce ředitele valašskoklobouckéé základní školy.

Zapsány budou děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013, děti s odkladem školní docházky i děti, pro které budou rodiče žádat individuální vzdělávání. Dostavit se mohou také děti, které dovrší šesti let od září do prosince 2019 a jejichž rodiče předloží u zápisu doporučení školského poradenského zařízení. Dále děti, které dovrší šesti let od ledna do června 2020 a jejichž rodiče předloží doporučení školského poradenského zařízení a dětského lékaře.

Rodiče by měli k zápisu přinést rodný list dítěte a svůj občanský průkaz. Předem si také mohou stáhnout a vyplnit žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a zápisový lístek. Pokud budou pro dítě žádat odklad školní docházky, je potřeba, aby žádost podložili doporučujícím vyjádřením školského poradenského zařízení a odborného lékaře či klinického psychologa. V případě odkladu mají rodiče možnost přihlásit své dítě do přípravné třídy, která jim nabídne podnětné prostředí k přípravě na nástup do školy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x