Konflikt dvou řidičů vyústil ve výhrůžky střelnou zbraní

ZLÍN - Nebezpečný incident, kdy jeden řidič vyhrožoval druhému použitím střelné zbraně, se stal ve zlínské části Malenovice. Důvodem bylo předjíždění a spor museli vyjet řešit strážníci, serveru Zlin.cz to uvedl zástupce ředitele Městské policie Martin Janík.

Na linku tísňového volání 156 se ozval řidič vozidla jedoucího ve směru z Otrokovic do Zlína. Podle jeho slov ho měl ohrožovat druhý řidič, který jej předtím předjel nebezpečným způsobem. Obě auta zastavila a mezi dvojicí propukl konflikt, kdy se agresor pokusil druhého řidiče napadnout a neváhal mu dokonce vyhrožovat střelnou zbraní.

„Operační důstojník na místo nasměroval nejbližší kameru městského dohlížecího systému a na pomoc ohroženému řidiči ihned vyslal dvě motorizované hlídky. Obě vozidla mezitím odbočila na hlavní malenovické křižovatce do Masarykovy ulice, kde zůstala stát. Ani zde však konflikt neutichl. Verbální útoky dokonce doprovodil agresivní muž kopáním do bočních dveří vozu druhého z řidičů, načež z místa odjel,“ konstatoval Janík.

Pět minut od nahlášení události strážníci zastavili vozidlo s 39letým podezřelým na třídě 3. května. „Ten měl u sebe skutečně malorážkovou pistoli, která si svým vzhledem nijak nezadá s běžnou zbraní. Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a následně předali kolegům z republikové policie. Konečná právní kvalifikace protiprávního jednání tak nyní bude předmětem dalšího šetření,“ dodal Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x