Ve Zlíně jednali odborníci na práci s lidmi v krizi

ZLÍN - Krajská radní pro sociální oblast paní Michaela Blahová zaštítila ve Zlíně setkání pracovníků, kteří se ve své praxi věnují podpoře lidí v krizových situacích. Organizátorem akce byla krajská organizace Dětské centrum Zlín, konkrétně služba Krizová pomoc, která je jedinou svého druhu ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

„V současné době vnímáme jako ožehavý problém značnou roztříštěnost pomoci pod několik různých ministerstev, kdy běžně dochází k tomu, že člověk v krizi musí znovu a znovu opakovaně celou situaci vysvětlovat různým pracovníkům, což ho samozřejmě obtěžuje, a přitom je to zbytečné. Mezirezortní spolupráce je proto velkou výzvou pro všechny,“ konstatovala radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Na jednání se sešli odborníci z oblastí sociálních služeb, policie, hasičů, školství, zdravotnictví a sociálně-právní ochrany dětí. Společně sdíleli své profesní zkušenosti.

„Obsahem setkání byla práce s konkrétními příběhy lidí v krizi od tří různých typů služeb. Poté vždy následovala diskuze, kdy účastníci doplňovali pohled na příběh dle svých odborností. Výstupem tak bylo předání kontaktů, získání náhledu na práci jednotlivých odborníků a domluva na další spolupráci,“ sdělil Marek Mikláš, ředitel Dětského centra Zlín.

„Společně jsme se domluvili na pokračování této akce. Plánujeme ho na listopad tohoto roku. Věřím, že nám vzniká nová tradice,“ doplnila Martina Vlastníková, vedoucí služby Krizová pomoc.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x