10. ročník Keltského telegrafu – Velká Javořina

ZLÍNSKÝ KRAJ - Keltský telegraf rekonstruuje unikátní způsob, kterým se mezi sebou dorozumívaly keltské kmeny po celé Evropě. Akce se koná vždy první jarní sobotu na vrcholcích významných kopců v celé České republice.

Jednotlivé skupinky tzv. čertů (v době Keltu strážili signální místa a posvátné ohně) se dorozumívají pomocí světelného signálu, jenž se šíří krajinou jako lavina. Tentokrát se Keltský telegraf uskutečnil v sobotu 23. března a opět navázal na pradávnou techniku využívající ohně k přenosu zpráv z kopce na kopec. Hojně se tato technika objevovala i ve středověku, kdy na vrcholcích kopců vyrůstaly strážní hrady a tvrze.

Redakce zlin.cz se přenosu zúčastnila na Velké Javořině a přináší vám malou ohnivou fotogalerii. Telegraf byl zahájen v 19 hodin, za půl hodiny následoval ohňostroj, který byl současně signálem pro zapálení dalších ohňů. Večer svým programem zpestřila ohňová show Fuerza del Fuego.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163388′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2288‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163388‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x