Policistům se podařilo chytit sprejera přímo při činu

BRUMOV-BYLNICE - Policisté z Valašských Klobouk před pár dny zadrželi v Brumově – Bylnici přímo při sprejování na mostní pilíř čtyřiadvacetiletého muže ze Slavičína. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Škoda, kterou sprejer ze Zlínska způsobil, činí 10 tisíc korun. Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což by mohl strávit až jeden rok za mřížemi.

„Policisté si v podvečer při hlídkové službě všimli muže, který zdobí svými malbami za pomoci sprejů různých barev jeden z mostních pilířů. Opodál stálo vozidlo, kterým se zřejmě na místo dostal. Policisté chtěli mladému muži, který byl zabrán do svého díla, znemožnit útěk, proto se rozdělili a přistoupili k němu každý z jiné strany. Překvapeného sprejera zdrželi a převezli na policejní služebnu. Muž vysvětlil, že sprejoval pod mostem, protože si myslel, že je to legální plocha. Přiznal, že za sprejerství byl už třikrát soudně trestaný, naposledy v roce 2017,“ dodala Kozumplíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x