Otrokovičtí dárci krve mohou čerpat zajímavé slevy

OTROKOVICE - Od roku 2011 oceňuje otrokovická radnice místní dárce krve a dárce kostní dřeně. Nárok mají na bezplatnou celosíťovou jízdenku MHD či mohou uplatňovat slevy v městských zařízeních, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Bezplatnou celosíťovou jízdenku MHD na dobu pěti let poskytuje město Otrokovice držitelům ocenění Českého červeného kříže pro bezpříspěvkové dárce krve Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského a Zlatého kříže 1. až 3. třídy. „V letošním roce uplatnilo nárok na bezplatnou jízdenku 95 otrokovických dárců krve z celkového počtu možných 111 dárců,“ přiblížila Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, který je zajišťuje tuto agendu.

Držitelům stejných ocenění Českého červeného kříže dále město poskytuje 50% slevu na vstupném do Sportovního areálu Baťov, Rekreační oblasti Štěrkoviště, na Městské koupaliště Otrokovice a na kino do Otrokovické Besedy.

„Sleva na vstupném do kina dárcům krve a kostní dřeně je poskytována od poloviny roku 2007. Zájemce o slevu se prokáže v pokladně Otrokovické Besedy průkazkou dárce krve nebo kostní dřeně. Otrokovická Beseda vystaví průkaz, na jehož základě si může kupovat zlevněné vstupenky do kina,“ vysvětlil možnost uplatnění slev jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek.

Městská organizace TEHOS je správcem koupaliště, Rekreační oblasti Štěrkoviště a Sportovního areálu Baťov, který nabízí také možnost wellness a masáží. „Slevy zájemci využívají převážně ve Sportovním areálu Baťov např. na masáže a dále pak na koupališti,“ dodal jednatel TEHOSU Tomáš Morys.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x