Zlínské divadlo uvede premiéru Saturnina

ZLÍN - Nejoblíbenější českou knihu Saturnin uvede v nové divadelní adaptaci Aleny Herman Městské divadlo Zlín. Premiéra bude 30. března v 19.00 hodin v Dílně, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Klubové prostory mladý zlínský režisér Jan Bártek tentokrát netradičně promění v okouzlující prvorepublikovou kavárnu. „Saturnin je kavárenská kniha, proto se to celé bude odehrávat v kavárně a herci se budou hodně pohybovat mezi stolky a diváky. Za poslední dva roky se inscenací Saturnina vyrojila spousta, ale v tomto bude ta naše jiná,“ vysvětlil.

Kostýmy, scéna i hudba budou ctít ducha první republiky. „Ve všech postavách bude rezonovat téma carpe diem, radosti ze života,“ prozradil Bártek, který už má za sebou nemalé televizní úspěchy, do širšího povědomí diváků vstoupil například díky komediálnímu seriálu Kosmo o fiktivním letu Čechů na Měsíc. Saturnin je pro něj první divadelní zkušenost. „Jsem si dobře vědom, že jsem dostal velkou důvěru. A že nemám střih, kterým bych mohl inscenaci zachránit,“ konstatoval.

Sluha Saturnin v podání Zdeňka Juliny dokáže s kamennou tváří a ledovým klidem řešit všechny trable, do nichž se postavy kolem něj, a často i díky němu, dostanou. Atmosféru kavárny podpoří jako host klavírista Štěpán Holík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x