Kvůli pouti v Loukách pojedou trolejbusy po náhradní trase

ZLÍN - Po náhradní trase budou jezdit v neděli 31. března trolejbusy na lince 3 ve Zlíně-Loukách. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.

Vozidla MHD budou vynechávat centrum této místní části Zlína, protože se zde bude konat tradiční pouť a místní komunikace bude vyhrazena pro pohyb chodců, stánky a pouťové atrakce.

Pouť v Loukách se letos uskuteční poslední březnovou neděli. Centrum Louk bude v době od 8.00 do 20.00 hodin uzavřeno pro veškerou dopravu. Trolejbusová linka č. 3 bude v Loukách vedena po náhradní trase.

„Linka MHD číslo 3 bude v čase uzavírky o něco zkrácena. Trolejbusy s dieselagregátem nebudou zajíždět na svou trvalou točnu, ale odbočí do ulice Záhumení V a otáčet se budou na jejím konci. Trolejbus zastaví v obou směrech na dočasné zastávce na začátku ulice Záhumení V a potom na jejím konci v místě otáčení. Cestující už tento režim znají z minulých let,“ konstatoval Cekota.

Na náhradní trase budou umístěny přenosné označníky zastávek MHD s odjezdovými časy. Po dobu úplné uzavírky komunikace nebudou obslouženy zastávky Louky-hřiště, Louky-střed a Louky-točna. Toto opatření se dotkne čtyř spojů MHD. Po zbývající části své trasy směrem na Lesní čtvrť budou trolejbusy linky 3 jezdit i v této době podle svých standardních jízdních řádů platných pro soboty a neděle.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x