Vsetínská nemocnice chce obměnit přístroje za 180 milionů

VSETÍN – Vsetínská nemocnice plánuje v příštích třech letech investice do přístrojového vybavení za více než 180 milionů korun. Umožní to dotace z Evropské unie, ze které může získat přes 150 milionů korun, řekl serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Zdravotníci se nedávno zabydleli v nových prostorách interního pavilonu a seznámili se s novým moderním vybavením a nemocnice už plánuje modernizaci dalších přístroj. „Na stole mám čerstvou informaci z ministerstva pro místní rozvoj o navýšení alokovaných finančních prostředků ve výzvě integrovaného regionálního operačního programu na zvýšení kvality návazné péče. Projekty do této výzvy jsme předložili už před třemi lety, tehdy ale nemohli být uspokojeni všichni žadatelé,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Prousková.

Podle ní vláda koncem loňského roku do programu přidělila navíc dvě miliardy. „Díky tomu se dostalo i na naše projekty,“ řekla Prousková. Podle ní nemocnice může získat až 154 milionů z dotací, což s povinnou spoluúčastí nemocnice znamená investice přes 180 milionů korun.

Za tyto peníze nemocnice pořídí vybavení téměř na všechna oddělení. „Obnoví se veškerá zobrazovací technika. Kromě CT to budou i všechny rentgenové přístroje. Doplní se také ultrazvukové přístroje na další oddělení. Pacienty bude zajímat dokončení kompletní výměny nemocničních lůžek za moderní, elektricky polohovatelná,“ řekla Prousková.

Modernizovat se bude také veškeré vybavení operačních sálů, a to operační stoly, operační světla, anesteziologické přístroje, operační technika včetně laparoskopických sestav a nástrojů a kontejnerových systémů pro centrální sterilizaci. „Novou monitorovací techniku pořídíme na anesteziologicko-resuscitační oddělení a chirurgickou jednotku intenzivní péče, obnovíme i plicní ventilátory na ARO. Špičkovými analyzátory a dalším speciálním zařízením dovybavíme laboratoře nemocnice, ale například i rehabilitační oddělení na poliklinice i na jednotlivých pracovištích v naší nemocnici,“ vyjmenovala Prousková.

Díky dotaci nemocnice zmodernizuje vybavení a zvýší kvalitu péče, což se promítne do ekonomiky zdravotnictví. „Součástí podaných žádostí je i zdravotnická technika nového interního pavilonu, kterou jsme pořídili z úvěrových zdrojů. Díky přidělené dotaci bude možné úvěr po předložení všech nutných podkladů na ministerstvo okamžitě splatit,“ dodal Havrlant.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x