Akce Život je dar vynesla přes půl milionu korun

ZLÍN – Přes 545 tisíc korun letos vynesla akce Život je dar stejnojmenné nadace, přičemž velký obnos ve výši 140 tisíc korun přinesla dražba korunky České Miss 2008 Elišky Bučkové. Peníze půjdou onkologickému centru a dalším nemocným, řekl serveru Zlin.cz za pořadatele Ondřej Albrecht.

Dobročinná akce přinesla sportovní zápolení, dražbu korunky, ale také možnost přispět na účet. Letošní ambasadorkou Život je dar byla Bučková, která věnovala do aukce korunku. „Konečná částka aukce se zastavila na neuvěřitelných 140 400 korunách. Elišce patří velký dík, protože díky ní jsme mohli překonat pomyslný cíl, který jsme si stanovili na celkové částce půl milionu korun,“ řekl Albrecht.

Nejvíce peněz darovali lidé při benefičním dnu, který byl skoro na 20 místech.  Program se uskutečnil například ve fitness centrech, ale také v kinech. Finanční prostředky pořadatelé vybrali i na benefičním večeru nebo na transparentním účtu a přispěli i partneři akce. Další tisíce se podařilo vybrat na fotbalovém turnaji, příspěvek lidé darovali také na diskotéce na ledě nebo do kasičky.

Peníze pomohou potřebným. Šek na 400 tisíc korun dostane onkologické centrum při zlínské nemocnici. Za to se pořídí například odběrová křesla nebo lehátka, ale také poslouží na výbavu převazové ambulance a oddělení JIP.

Podpora se dostane i k rodině z Březnice, která se stará o dítě s leukémií. Část peněz si nadace ponechá také pro případ okamžité pomoci. „Pokud má někdo ve svém okolí rodinu, která bojuje s onkologickým onemocněním u svého dítěte, může se na nás kdokoliv obrátit,“ dodal Albrecht.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x