Zlínský kraj dá 800 tisíc na údržbu lyžařských tras v regionu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 800 tisíc korun dá Zlínský kraj na údržbu 266 kilometrů lyžařských běžeckých tras v regionu. Rozdělí si je osm subjektů, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z krajského tiskového oddělení.

Přidělení peněz schválili krajští radní. Příjemci si rozdělí 800 tisíc z programu, který kraj pro tento účel vyhlásil. „V našem kraji se nachází řada atraktivních lyžařských tras. Aby dobře sloužily, je třeba se o ně pravidelně starat. Často však jde o poměrně nákladnou činnost, proto jsme se už potřetí rozhodli finančně ji podpořit,“ uvedl radní kraje zodpovědný za cestovní ruch a řízení dotačních programů Jan Pijáček.

O dotaci mohly zažádat jak právnické osoby včetně obcí a svazků obcí, tak podnikající fyzické osoby. Kraj podpoří osm přijatých žádostí. „Příjemci získají peníze v rozmezí od 50 tisíc do 179 tisíc. Využít je mohou na servis sněžných strojů určených k úpravě lyžařských tras, na mzdové náklady pracovníků nebo na nákup pohonných hmot,“ uvedl Vandík.

Podmínkou je, že každý sněžný stroj musí být povinně vybavený GPS zařízením pro sledování polohy. Peníze konkrétně obdrží Sdružení Valašsko-Horní Vsacko, Ski centrum Kohůtka, společnost Vsacký Cáb, Sportovní klub Brumov-Bylnice, Podhostýnský mikroregion, Běžecký areál Pustevny a také dvě obce, a to Velké Karlovice a Valašská Bystřice. „Přidělení dotací těmto obcím musí podle zákona o krajích kromě rady schválit ještě také krajské zastupitelstvo,“ dodal Vandík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x