Zlín se stal krajským Městem pro byznys

ZLÍN - Nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Zlínském kraji je Zlín. Vyplynulo to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, který zrealizovali analytici agentury Datank, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Jsem rád, že právě Zlín, který je historicky neoddělitelně spojen s podnikáním, vyhrál ve Zlínském kraji výzkum Město pro byznys. Zároveň udělám vše pro to, aby se Zlín umisťoval i v celorepublikovém měřítku,“ prohlásil primátor Jiří Korec, který převzal za město Zlín ocenění.

Zlínu se podařilo obhájit prvenství z předchozího ročníku srovnávacího výzkumu. Z aktuálního hodnocení vyplynulo, že jeho předností je vysoký podíl studentů a učňů v odborném vzdělávání. K tomu se připojuje v kraji vůbec nejvyšší podíl právnických osob, stejně jako velmi vysoký podíl malých a středních firem. Svoji pozici však Zlín posiluje rovněž kvalitními výsledky v části výzkumu, který se věnuje přístupu veřejné správy.

Magistrát se může pyšnit vysokým podílem kapitálových výdajů i vysokým podílem výdajů věnovaných na veřejnou dopravu. Z výsledků výzkumu rovněž vyplývá, že dobře komunikuje s podnikatelským prostředím. Pro podnikatele je lákadlem také dobrý dopravní dostupnost města.

Na dalších příčkách v pořadí se za Zlínem umístili Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště, Vizovice, Kroměříž, šestý byl Holešov, pak Valašské Klobouky, Otrokovice, na devátém místě skončily Luhačovice, za nimi Valašské Meziříčí, pak Vsetín, Bystřice pod Hostýnem a na poslední čtrnáctou příčku obsadil Uherský Brod.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x