Do Valašského Meziříčí se vrátí obří skluzavka

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Proměnit celou jednu ulici na skluzavku? Ve Valašském Meziříčí žádný problém, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

V srpnu 2018 lidé sjížděli po speciální nafukovací skluzavce ulici Příční. V letošním roce se akce plánuje jako dvoudenní. Navíc pro děti ve velmi atraktivním termínu 28. a 29. června, tedy na začátku letních prázdnin.
Představitelé města se v minulých dnech sešli s agenturou, která koncept pod názvem Slide Czech do České republiky nedávno přivezla. Valašské Meziříčí bylo loni jedno z mála měst v republice, kde se skluzavka představila. Po loňském úspěchu bude letos akce dvoudenní a přesouvá se na start letních prázdnin.

„Věřím, že letos nám počasí vyjde lépe než loni. Stejně jako v předchozím roce nám s organizací bude opět pomáhat naše kulturní zařízení a také SVČ Domeček. Byl bych rád, aby to byla příjemná akce jak pro děti tak i pro dospělé, aby se zúčastnily celé rodiny, které si společně užijí nejen skluzavku, ale i doprovodné akce,“ konstatoval starosta města Robert Stržínek a dodal: „Start prázdnin má být veselý a já věřím, že na obří skluzavce si spoustu legrace užijí všichni její návštěvníci i diváci.“

Nápad rozšířit akci o jeden den se líbí i provozovateli atrakce. „Dvoudenní akcí se výrazně eliminují rizika spojená s počasím. Když se pátek pokazí, v sobotu může být hezky,“ připomněl Sanny Muharem počasí z loňského roku, které léto příliš nepřipomínalo.

Město opět počítá se spoluprací s místní Integrovanou střední školou – Centrem odborné přípravy, která pro doprovodný program poskytla svůj sportovní areál. Podrobnosti o doprovodných akcích jsou prozatím předmětem dalších jednání.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x