Fakulta humanitních studií má nového děkana

ZLÍN - Fakulta humanitních studií (FHS) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) má nového děkana. Libora Marka jmenoval do funkce s účinností od 1. dubna rektor UTB profesora Vladimír Sedlařík, informoval server Zlin.cz mluvčí fakulty Jan Malý.

Stalo se tak na základě rozhodnutí Akademického senátu FHS, který Marka zvolil kandidátem na jmenování do funkce děkana na příští čtyři roky.

Marek vystudoval německou a anglickou filologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Na stejné fakultě absolvoval také doktorské studium německé literatury. Na UTB působí od roku 2006. V letech 2010-11 byl členem Akademického senátu UTB i FHS, od roku 2011 byl proděkanem pro pedagogickou činnost. V loňském roce se stal ředitelem Ústavu moderních jazyků a literatur FHS.

„V následujících čtyřech letech se chci zaměřit na posílení personální struktury fakulty, zvyšování počtu uznatelných a oborově specifických vědeckých výstupů, akreditaci nových magisterských studijních programů a studijních programů akreditovaných v angličtině,“ uvedl Marek.

Fakulta humanitních studií vznikla na UTB v roce 2007. Nejprve ji řídila pověřená děkanka Jitka Jašková (leden-březen 2007). Zvolenými děkany pak byli Vlastimil Švec (2007-11) a Anežka Lengálová (2011-19). Fakulta rozvíjí tři základní směry výuky a výzkumu, a to filologické, pedagogické a zdravotnické obory. V současné době na ní studují zhruba dva tisíce posluchačů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x