Policie prověřuje podezřelé úmrtí pacientky ve zlínské nemocnici

ZLÍN - Zlínští policisté se už několik dní zabývají trestním oznámením na neznámého pachatele, které podali rodinní příslušníci starší ženy, jež zemřela ve zlínské nemocnici 21. března 2019 po lékařském vyšetření. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a zjišťují veškeré informace, které se k tomuto případu vztahují a které s ním souvisí. Budou zejména zkoumat, zda se na úmrtí ženy podílela další osoba,“ konstatovala Kozumplíková.

V souvislosti s prověřováním nařídili policisté soudní pitvu zemřelé ženy. Mimo jiné úkony trestního řízení budou žádat vyhotovení dalších odborných vyjádření, které jsou v tomto případě nezbytné.

Podle dostupných informací měla pacientka zemřít po endoskopickém zákroku. Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že se žena místo sterilní látky napila louhu.

Během dvou týdnů se jedná již o druhé trestní oznámení týkající se Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. V tom prvním se pacienti a zaměstnanci nemocnice nakazili salmonelózou.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x