Bratři Ebenové představí ve Vizovicích poslední desku Čas holin

VIZOVICE - V Domě kultury Vizovice se v pátek 5. dubna od 19.00 hodin uskuteční koncert batrů Ebenových. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

„Bratři Ebenové představí ve Vizovicích zejména skladby z posledního alba Čas holin, ávštěvníci se však mohou těšit i na zásadní skladby z raného folkového období kapely,“ upřesnila Netopilová.

Album Čas holin obsahuje 13 skladeb. Autorem všech je Marek Eben. Výjimku tvoří Sbohem a šáteček, zhudebněná píseň Vítězslava Nezvala, a text skladby Routa, který je napsaný na motivy Williama Shakespeara. V pořadí páté a zatím poslední album vyšlo v roce 2014.

„U nás je to tak, že materiál vzniká průběžně. Kapela je takové hladové zvíře, které potřebuje potravu, když hrajete stejný repertoár, začne to muzikanty dřív nebo později nudit. Takže se snažím tu a tam nosit nějaké nové písničky a když jich je dost, jdeme do studia. Ale píšu pomalu, proto ty pauzy,“ podotkl Marek Eben.

Zajímavostí posledního alba je jeho spojení s legendárním britským zvukařem Phillem Brownem, který Čas holin mixoval. V minulosti pracoval pro takové ikony hudebního průmyslu jako Led Zeppelin, David Bowie, Bob Marley, Jimi Hendrix či Pink Floyd.

Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x