Zámek Lešná ve zlínské zoo zahájil sezonu, lidé mohou nově obdivovat pracovnu hraběte Seilerna

ZLÍN - Zámek Lešná ve zlínské zoo zahájil novou návštěvnickou sezonu a i letos si zde pro návštěvníky připravili řadu novinek. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Nejvýznamnější novinkou je rozšíření návštěvnické trasy o prohlídku 2. nadzemního podlaží, kde je od letošní sezony otevřena pracovna hraběte Josefa Karla Seilerna. Ten na začátku 20. století založil v zámeckém parku soukromou zoologickou zahradu, na kterou po druhé světové válce navázala Zoo Zlín. Návštěvníci uvidí také historické fotografie původních majitelů zámku, hraběcí rodiny Seilern-Aspang, a nahlédnou do nově zrekonstruovaných pokojů, ze kterých je výhled na nádvoří zámku a novou letní expozici pro aligátory, upřesnila Bujáčková.

Nové překvapení nabízí zámek Lešná i pro školáky. „Loni byly velmi úspěšné prohlídky zámku s výukou etikety. Program byl primárně pro školy, v září jsme však téma etikety využili i při speciálních dětských prohlídkách pro veřejnost. Letos jsme pro děti z prvního stupně připravili zábavnou pátrací hru Zámecká šifra. S žádostí o rezervaci tohoto programu se již ozvaly desítky škol. Během prázdnin dětskou Zámeckou šifru nabídneme také veřejnosti,“ doplnila Bujáčková.

Zámecká šifra je pro všechny, kteří se bojí, že by děti klasický historický výklad nebavil. Malí návštěvníci společně s průvodcem pátrají v bohatě vyzdobených zámeckých interiérech po nápovědách a hledají klíč, který jim otevře dveře zpět do zoologické zahrady. Děti poznají historii a největší zajímavosti zámku zábavnou formou, na konci je čeká třpytivá odměna. Trasa vede také do patra, do nově otevřené pracovny hraběte Josefa Seilerna.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x