Kam za kulturou: Duben, kam dneska „pudem“?

ZLÍNSKÝ KRAJ - Pro sportovce, gurmány i příznivce kultury nabízí Východní Morava příští týden nejméně jednu zajímavou akci. Nevěříte? Čtěte!

Koncert nazvaný Folklorní inspirace se koná ve čtvrtek 11. dubna od 19 hodin v Kongresovém centru Zlín. Zazní skladby L. Janáčka, A. Chačaturjana, G. Enescu a Z. Kodályho inspirované lidovými písněmi. Koncert pro violoncello zazní v podání sólisty Eduarda Šístka, Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki.

Spisovatelka a rozhlasová autorka Zuzana Maléřová rozezpívá 12. dubna Dům kultury ve Vsetíně spolu s pěveckým sborem Jasénčanky a cimbálovou muzikou Malá Jasénka. Pořad „Kérú si dáme, aneb Valašské zpívánky“ začne v 19 hodin.

Tradiční Poutní dny se konají v pátek 12. dubna v Kroměříži. V Hanáckých Athénách si 12. dubna připomenou rovněž výročí narození místního rodáka Karla Kryla – u Knihovny Kroměřížska na Vrchlického ulici bude v 16 hodin vysazen Strom Karla Kryla.

Den vína 2019 láká na středověký, nikdy nedobytý hrad Buchlov v sobotu 13. dubna. Na co se můžete těšit během bohatého programu od půl druhé odpoledne až do deváté večerní? Na literární konferenci na téma „Víno a pokušení“, košt vín a aukci těch nejlepších a vzácných vín. Zájemci mohou využít služeb „koštobusu“, který pojede z Uherského Hradiště a Buchlovic. Podrobnosti tady www.vychodni-morava.cz/akce/133502.

Pokud upřednostňujete ovocné pálenky, zavítejte 13. dubna na již XVIII. Derflanský košt slivovice, který zpestří košt domácích štrúdlů a klobásek. V kulturáku v Uherském Hradišti – Sadech začne v 15 hodin, v 19 hodin přijde na řadu i muzika.

Za vínem se můžete 13. dubna vydat i na Výstavu vín do Kulturního domu v Huštěnovicích. Samotná výstava začne ve 14 hodin, košt s názvem Putování za vínem pak v 17 hodin. Gurmánský zážitek podtrhne cimbálová muzika Slačáci.

Charitativní běh pro zdraví nabízí nejen možnost, jak se po zimě protáhnout, ale také příležitost přispět na dobrou věc. Startovné ve výši 100 Kč bude použito pro nákup invalidního vozíku do Centra pro seniory v Holešově. Takže si zapište do diářů: V sobotu 13. dubna ve 13 hodin na náměstí E. Beneše v Holešově.

Cyklisté již jistě netrpělivě leští své stroje, protože ví, že se blíží závod horských kol ČMŽO Salašský Drtikol. Hromadný start bude 13. dubna ve 12:30 v areálu hřiště v obci Salaš nedaleko Velehradu, cíl je tamtéž. Trasa hlavní tratě je dlouhá 45 km s převýšením 1200 m. Čekají vás převážně zpevněné lesní a polní cesty vedoucí přes Salaš a Velehrad.

Pokud raději upřednostníte poklidnou vycházku, přijďte na 4. Otevírání pramene Olšavy. Pořádá ho Pitínská beseda v sobotu 13. dubna ve 14 hodin. Olšava je významným levostranným přítokem Moravy a její pramen je upravený.

Nezaměnitelný humor spisovatele Zdeňka Galušky se odráží v divadelním představení Slovácko sa súdí aneb fašank z věcí ludských, které uvede divadelní spolek J. K. Tyla v sobotu 13. dubna od 18 hodin v Kulturním domě v Šumicích na Uherskobrodsku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x