Kroměřížští strážníci posílí o víkendech hlídky v centru města

KROMĚŘÍŽ - Městská policie Kroměříž posílí na víkend hlídky dohlížející na veřejný pořádek a dodržování nočního klidu v centru města. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Od tohoto víkendu, konkrétně od pátečního večera, bude jedna pěší hlídka obcházet Velké náměstí a okolní ulice. Cílem je zefektivnit dohled nad dodržováním zákonů i vyhlášek města,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Hlídka bude kromě Velkého náměstí obcházet například ulice Vodní, Farní, Ztracená, Dobrovského, Křižná či Riegrovo náměstí. „V centru města se problémy týkající se dodržování veřejného pořádku i nočního klidu objevují. Nepodceňujeme to, vnímáme problém, proto i s ohledem na blížící se začátek turistické sezony posilujeme v centru města dohled,“ dodal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Podle Němce není cílem města represe vůči slušným turistům a obyvatelům Kroměříže, kteří se chtějí bavit, ani vůči provozovatelům barů a restaurací. „Kdo pravidla dodržuje, toho se nové opatření nijak nedotkne. Kdo ale bude porušováním zákona a vyhlášek města obtěžovat ostatní, musí počítat s tím, že za to bude potrestán,“ doplnil kroměřížský starosta.

S příchodem jara strážníci v centru města již některé události řešili. Například ve Vodní ulici dva opilí výtržníci vysypali popelnice a zničili odpadkový koš. Městská policie čtyřiadvacetiletého muže a o čtyři roky mladší ženu záhy zadržela a převezla je na protialkoholní záchytnou stanici. Dechová zkouška u obou prokázala kolem dvou promile alkoholu. „Ze svého jednání se budou zpovídat u správního orgánu,“ uzavřel Kubiš.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x