…a zase ten "Berďa"

ZLÍN - Tenisté už ladí formu na sezónu pod širým nebem. Zatím ještě válejí dříve narození ovšem velmi kvalitní hráči pod střechami hal, co nevidět už ale okusí smeče, kraťasy či loby pěkně na otevřených dvorcích.

Ve Zlíně se hrál v hale tradiční deblový turnaj s netradičním názve KÖČA cup a výrazný podpis na něm měli otcové dvou našich slavných hráčů, Martin Berdych a Jiří Novák.

Prvně jmenovaný společně s Dušanem Křesalou z Valašského Meziříčí celou akci opanoval a zaslouženě si odvážel nejen hodnotné ceny ale i speciální medaile.

Hrálo dvanáct dvojic systémem každý s každým formou supertiebreaků. Což znamenalo 66 utkání a tuhle obří porci suverenně zvládl velezkušený Jiří Novák starší coby nepřekonatelný ředitel turnaje. Také na něj vybyla hezká cena od organizátorů, domů si odvážel mimo jiné lopatu, kterou už na druhý den vyzkoušel při práci na zahradě.

„No jo, zase ten Berďa, pod mým vedením bere Zlíňákům iluze o prvenství pokaždé, jinak už to asi nebude,“ smál se ředitel akce.

Tenisté mají pilno vlastně vždy. Na Vršavě se bude v halách hrát i přes jarní, letní a podzimní čas, připraveny jsou i dvorce s umělým povrchem a péčí tenisového klubu a jeho pracovitých správců se už brzy začne hrát rovněž na dvanácti krásně připravených antukových dvorcích.

“ Veřejnost by pak měla naskočit po Velikonocích, ještě předtím je v sobotu 13. dubna připravena pro dobrovolné pomocníky brigáda. „Budeme přenášet empiry, lavičky, upravovat zeleň, prosíme zájemce, aby dali vědět dopředu, už kvůli tomu, kolik navařit guláše,“ vzkazuje předseda TK Zlín Jan Macharáček.

Tyto dny jsou ryze pracovní, denně se v areálu vystřídá až šest lidí při přípravách, naváží se nová antuka, válcuje se, dělají se nejrůznější úpravy včetně upevňování lajn.

Veřejnost se může na zlínské Vršavě skutečně vydovádět, stejně tak samozřejmě závodní hráči.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163400′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2295‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163400‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x