Vstupné na koupaliště v Otrokovicích se mírně zvýší

OTROKOVICE – Vstupné na Městské koupaliště v Otrokovicích se tento rok zvýší. Bude to jen nepatrně, dodává mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Postupné zvyšování nákladů na provozování Městského koupaliště Otrokovice a Rekreační oblasti Štěrkoviště je důvodem symbolického zvýšení vstupného do těchto areálů. Nové ceny budou platné od letošního roku zahájením letní rekreační sezony.

Na svém řádném jednání tak rozhodla Rada města Otrokovice. U Městského koupaliště se zvyšuje cena vstupného pro dospělé. Dále se o hodinu posunuje doba pro výběr odpoledního vstupného – nově bude odpolední vstupné vybíráno až od 16:00 na místo dřívějších 15:00. Vstupné pro děti zůstává beze změny. U Rekreační oblasti Štěrkoviště dochází k navýšení cen vstupného jak pro dospělé, tak pro děti.

„Ceny se prakticky nezvyšovaly od roku 2010. Od této doby vzrostla míra inflace, ceny energií i minimální a zaručená mzda,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel Tehosu, městské organizace, která provozuje oba areály. Zároveň ubezpečil, že ceny jsou ve srovnatelné výši jako v okolních koupalištích jako např. v Holešově nebo Hulíně.

Městské koupaliště v loňském roce využilo téměř 44 tisíc návštěvníků a v Rekreační oblasti Štěrkoviště v loňské rekreační sezoně využilo tobogánu, dětského brouzdaliště a takzvaného štěrkáče téměř 31 tisíc návštěvníků.

Za celodenní vstup zaplatí dospělý člověk letos místo padesáti šedesát korun, předplatné na pět vstupů pro dospělého člověka nebude už 200, ale 240 korun, rodinné vstupné se dvěma dětmi se zvedne ze 120 na 140 korun a s jedním dítětem ze stovky na 120 korun. Jeden rodič s dítětem dá za vstup o 10 korun víc než vloni.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x