Zlínský psovod získal titul Mistra ČR

ZLÍN – Policista Jiří Gregovský z oddělení služební kynologie získal se svým služebním psem - čtyřnohou kamarádkou Violou titul Mistra České republiky ve vyhledávání výbušnin. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podporučík Jiří Gregovský, který je zařazený na oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se zúčastnil se svojí fenkou Violou V. ročníku Mistrovství republiky cizinecké policie psovodů a služebních psů ve vyhledávání výbušnin nazvaném O putovní pohár ředitele Ředitelství služby cizinecké policie. Závod se uskutečnil v Červené nad Vltavou od 1. – 5. dubna a účastnili se ho i dva příslušníci Straže Graniczne z Polska a dva z Armády České republiky. Do závodu se měla zapojit i dvojice policistů ze Slovenska, ale ti nakonec nenastoupili.

„Závodilo se v sedmi disciplínách: ovladatelnost, vyhledání výbušnin na dopravních prostředcích, na zavazadlech, na papírových krabicích, na plochách, v objektech a na železničních svršcích. V tomto velmi náročném závodě se podařilo podporučíku Gregovskému s Violkou zvítězit a získali tak titul Mistra České republiky. Do Zlína přivezli nejenom poháry za celkové první místo, ale i pohár za nejlepší pachové práce,“ uvedla Javorková.

Fenka Viola je rasy Border kolie, má 3,5 roku a specializuje se na vyhledávání výbušnin.

„Kolegovi Jiřímu Gregovskému a fence Viole gratulujeme a přejeme mnoho dalších společných úspěchů,“ vzkázala policejní mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x