Lidé se mohou seznámit s průzkumy kloboucké krajiny

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V rámci tvorby územní studie krajiny probíhaly od roku 2017 v katastrálním území města Valašské Klobouky a také spádových obcí terénní průzkumy a rozbory. S výsledky, které vypovídají o stavu zdejší krajiny, se lidé mohou obeznámit ve čtvrtek 11. dubna od 16 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí tamní radnice Lenka Zvonková.

Projekt se poté posune k další fázi, při níž vznikne kompletní územní studie pro celou správní oblast ORP Valašské Klobouky.

„Na veřejném jednání budou prezentována data z průzkumů a rozborů, mimo jiné o využívání volné krajiny člověkem, o hospodaření s vodou v sídlech nebo o zadržování vody ve volné přírodě,“ představila náplň setkání starostka Eliška Olšáková. „Územní studie, která na základě těchto zjištění vznikne, se bude věnovat například uspořádání území kolem plánované vodní nádrže Vlachovice, funkcím krajiny, protierozním opatřením a podobně. Zahrne také přístupy ke zvýšení funkčnosti krajiny a využití krajinných potenciálů,“ dodala starostka.

Návrhová část územní studie se veřejnosti představí na podzim, kdy se mají odborné práce završit. Projekt nazvaný Územní studie krajiny správního obvodu ORP Valašské Klobouky je ze 100 procent financovaný z prostředků Evropské unie.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x