Rocksymphony 2 bude bavit novým repertoárem a zároveň rozvíjet místní talenty

ZLÍN - Koncertní projekt Rocksymphony, spojující rockovou a klasickou hudbu, přichází s novým konceptem. Zakládá se na zbrusu novém line-upu, neotřelé pěvecké dvojici, světové hudební premiéře a příležitosti pro středoškolské studenty.

Koncertní projekt, který propojuje tvorbu legendárních rockových velikánů a umělecký potenciál velkého orchestru, přichází do Zlína s celou řadou novinek. Poprvé v historii projektu není cílem pouze bavit, ale i rozvíjet a učit. Kromě hudebního zážitku pro širokou veřejnost tak letos jeho pořadatelé podpoří i talenty z regionu. „Na koncert jsme pozvali vybrané studenty z gymnázií a pedagogické střední školy, kteří se zajímají o hudbu. Věříme, že kontakt s reálným hudebním projektem je pro studenty k nezaplacení a smysluplně doplňuje jejich školní výuku,“ zmiňuje za organizační tým ředitel Rocksymphony Jan Slavík.

Studenti budou mít nejen příležitost vychutnat si koncert, ale také se potkat s jeho protagonisty – s hlavními zpěváky, se členy symfonického orchestru, s autorem celého projektu i aranžmá. „Mohou s nimi probrat vše, co je zajímá, vyzpovídat je, načerpat jejich know-how a zkušenosti, získat cenné rady pro svou vlastní kariéru. V neposlední řadě je to také možnost nakouknout pod pokličku organizace koncertní šňůry s pětiletou tradicí napříč Českou republikou,“ dodává Jan Slavík.

Oproti tradičním koncertům Rocksymphony se tentokrát obměnil i repertoár, takže zde zazní neoposlouchané hity kultovních kapel jako například The Call of Ktulu od Metallicy, Back in Black od ACDC, Soldier of Fortune od Deep Purple, Sweet Child O’ Mine od Guns n´Roses a další. Doprovázet je opět bude živá rocková skupina a 47 členů symfonického orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů, změnu ale zaznamenává pěvecká dvojice. Po boku oblíbené zpěvačky Marty Jandové se totiž ve Zlíně poprvé představí Václav Noid Bárta, který působí jako zpěvák, skladatel a hudební aranžér. Vzájemnou muzikantskou chemii potvrdili oba zpěvácí při koncertech Rocksymphony v Praze, Brně a Ostravě. Společně zazpívají mimo jiné i hitovku Heloween Symphony od kapely Helloween, která v aranžmá rockové kapely a symfonického orchestru oslaví na zlínském jevišti světovou premiéru.

Koncert se uskuteční 26. dubna od 18:00 ve sportovní hale Euronics ve Zlíně. Vstupenky stojí 490 Kč na stání a 590 Kč na sezení. Koupit se dají na www.ticketlive.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163402′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2297‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163402‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x