Otrokovická radnice přispěje lidem na vybudování vlastního parkovacího stání

OTROKOVICE - Město Otrokovice vyčlenilo ze svého rozpočtu 250 tisíc korun na podporu budování parkovacích stání na soukromých pozemcích u rodinných domů. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

Finanční příspěvek by měl vést k omezení potřeby parkování vozidel na místních komunikacích města. Pomocí dotace bylo na území Otrokovic vloni vybudováno 14 parkovacích stání.

„Dotace je stanovena paušálně na 10 tisíc korun na jedno vybudované parkovací stání. Přičemž program připouští financovat maximálně dvě parkovací stání na jednu bytovou jednotku související stavby rodinného domu,“ informovala Marcela Sláčíková z odboru rozvoje města, který program pro poskytování této dotace administruje. Dodala, že žadatelem o dotaci může být pouze fyzická osoba, jež je vlastníkem stavby rodinného domu včetně jeho přiléhajícího pozemku, na němž bude vybudováno parkovací stání. Rodinný dům ve vlastnictví žadatele ale nesmí být užíván k podnikání. Na druhou stranu není vyžadováno, aby měl žadatel trvalé bydliště ve městě. Další podmínkou je výstavba parkovacího stání v témže roce, kdy je vypsána dotace. Aby žadatelé mohli získat dotaci, nesmí mít žádné závazky po lhůtě splatnosti vůči městu Otrokovice.

Zájemci o poskytnutí dotace mohou předkládat své žádosti od 15. dubna 2019 do 30. listopadu 2020.

„S podporou soukromých vlastníků pozemků města finančním příspěvkem na vybudování vlastního parkovacího stání přišlo vedení města už v předchozích volebních obdobích. V tomto případě na ně chceme navázat a desetitisícový příspěvek také poskytovat,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x