Poslední premiérou letošní sezony zlínského divadla bude lingvistická komedie

ZLÍN - Poslední premiérou 73. sezony v Městském divadle Zlín bude 13. dubna lingvistická komedie podle knižního bestselleru Leo Rostena Pan Kaplan má stále třídu rád. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Diváka zavede komedie do třídy profesora Parkhilla v newyorské večerní škole pro přistěhovalce, do společnosti lidí z různých koutů světa, kteří dávno překročili školní léta, mezi nimiž svérázný Hyman Kaplan hraje prim. V hlavních rolích se představí Rostislav Marek a Luděk Randár. Text do češtiny geniálně přeložil Antonín Přidal.

Komedie slibuje chytrou rodinnou podívanou. „Je postavená na lidském, laskavém humoru, který vychází z nedorozumění v jazyce. Otevírá i aktuální téma přistěhovalectví,“ prozradil režisér Lukáš Kopecký. „Zajímala nás situace lidí, kteří opustili domovy a hledají cestu k novým. Za pronikáním do zákoutí cizího jazyka je pronikání k nové kultuře, snaha o vzájemný respekt, i když jsme každý úplně jiný,“ doplnil ho dramaturg Vladimír Fekar.

Pan Kaplan (Rostislav Marek) má vlastní jazykovou logiku a pohled na svět, kterými přivádí své okolí k šílenství. Zejména svého učitele Parkhilla (Luděk Randár), který pedagogickou práci miluje a ubíjí ho, když nevede ke kýženým výsledkům.

V profesorském sboru dále působí Helena Čermáková a Stanislav Valla. Jako další frekventanti večerní školy se představí Gustav Řezníček, Jan Leflík, Josef Koller, Zdeněk Lambor, Marie Vančurová, Petra Králová, Romana Julinová, Kateřina Liďáková a Jana Tomečková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x