Zlín chce do města přilákat mezinárodní talenty

ZLÍN - Zástupci měst a univerzit z holandského Groningenu, německého Magdeburgu, belgické Lovaně, maďarského Debrecínu, italské Parmy a polského Bílsko – Bělá, poznávali a objevovali v nedávných dnech město Zlín a Univerzitu Tomáše Bati. Díky přizvání partnerského města Groningen obdržel Zlín možnost, zapojit se do mezinárodního projektu Welcoming International Talent neboli „přijímání mezinárodních talentů", serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Jsme skutečně rádi, že se můžeme díky našemu partnerskému městu k tomuto projektu připojit. Pro město Zlín je to velká šance, jak se v Evropě zviditelnit a přilákat zahraniční studenty, odborníky z různých oborů, ale třeba i investory,“ uvedl primátor Zlína Jiří Korec.

Partnerská města v rámci projektu sdílejí společné problémy a výzvy v oblasti služeb pro mezinárodní občany, bydlení, poskytování informací, integraci, ekonomickou účast a rostoucí používání angličtiny pro všechny uživatele města.

„Cílem projektu je co nejvíce usnadnit mezinárodním talentům zabydlení a případné usazení se a život v daném městě. Projekt je určen pro středně velká města, která disponují možnostmi vyššího a vysokoškolského studia na svém území,“vysvětlila smysl projektu Kamila Gamalová, koordinátorka pro město Zlín. Tato města společně připraví postup, který má za cíl přilákat mezinárodní talenty a který tyto talenty udrží v daném městě spokojené a co nejdéle ekonomicky aktivní. Vedoucím městem projektu je zlínské partnerské město Groningen.

„Mezinárodní talentovaní lidé jsou v globalizované ekonomice velmi důležití. Středně velká města musí o tyto talenty soupeřit s hlavními evropskými městy. Města jako Zlín mohou zvýšit svou atraktivitu vytvořením prostředí, v němž se mezinárodní občané budou snadněji cítit jako doma. V tom vidím přínos projektu,“ doplnila náměstkyně primátora Kateřina Francová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x