Zlínský zimák: trochu jiný led

ZLÍN - Zatímco na čtyřech zimních stadionech od Třince přes Brno po Plzeň a Liberec řádí třeskuté boje v semifinále play off hokejové extraligy, ve Zlíně se mezi mantinely dějí věci diametrálně jiné. Ovšem také navýsost zajímavé.

Vůbec poprvé se tu instaluje ve velkém vlastní palubová podlaha. A ředitel zimního stadionu či lépe řečeno stadionů David Navrátil má se svými lidmi pořád práce dost a dost.

„Jen jsme přešli na letní provoz, na PSG aréně už máme plochu na zápasy v inline hokeji, samozřejmě ledové plochy už máme rozpuštěny, dělají se nutné opravy a úpravy a jak vidíte, tady na hlavní ploše Zimního stadionu Luďka Čajky je pěkně živo,“ vysvětluje nedávný životní jubilant.

Četa chlapů je v zápřahu, na ploše vzniká místo ledu podlaha z dřevěných ploten, každá z nich má tepelnou izolaci, nedávno je sem dopravili v sedmatřiceti masivních baleních.

„Díky tepelné izolaci je vše určeno právě na pokrytí ledové plochy. Během hokejové sezóny tak budeme mít daleko lepší podmínky pro pořádání kulturních akcí a koncertů. Teď jedeme bez ledu, ale zkoušíme, jak rychle nám to půjde a palubovou podlahu využijeme už na blížící se koncert skupiny Team s Palo Haberou,“ upřesňuje šéf premiéru nového povrchu.

Zimní stadion už prostě není jenom zimní. Mimochodem ne až tak velcí pamětníci si jistě vzpomenou třeba na zdejší hojně navštěvované pivní slavnosti, anebo třeba ještě předtím v letech raně devadesátých na velké zlínské autosalony.

Kdoví, třeba půjde s novým „ledem“ vrátit čas. Každopádně se nabízí mnohem širší využítí stadionu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x