Fotbalová liga vrcholí, Poznar do akce, Kadlec na tribunu

ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Jen tři kola chybějí do konce základní části fotbalové Fortuna ligy. Týmy našeho regionu spřádají plány, jak vylepšit poslední dobou notně pošramocenou pověst. Slovácko by rádo vyskočilo do skupiny "střed", Zlín by v ní rád zůstal. A třeba se i vrátil mezi elitní šestku.

Jak to všechno dopadne, není vůbec jasné. Slovácko marně hledá střelce, z gólu se tým trenéra Svědíka neradoval už více než 300 minut, naposledy střílel v Opavě Diviš ve 24. kole, kdy vyrovnal na konečných 2:2.

Střelecky mlčí třeba renomovaný kanonýr Filip Hološko. „Co pomůže, že je tu báječná parta, když jsem s mančaftem v pěti utkáních ještě nevyhrál,“ smutní pro klubový web.

Slovácku v duelu s Příbramí nepomůže zkušený exreprezentant Michal Kadlec, který se zranil v předešlém utkání s Plzní. 67 násobný reprezentant tak možná může usednout jen na tribunu, kdoví, třeba vedle otce Miroslava. Aby to bylo zajímavé – táta, stříbrný medailista z EURA 1996 má o jeden jediný start v reprezentaci méně.

Slovácko ma 30 bodů a rádo by do klidných vod středové skupiny, ta vznikne po skončení základní části. Cesta tam ovšem vede jen přes sobotní výhru nad Středočechy.

Zlín už aby se pomalu začal strachovat, zda nepůjde bojovat o záchranu. Aby ne, musí zabrat v Karviné. Ta ovšem dostane od trenéra Straky stoprocentně totální motivaci.

„Tu ale máme i my, musíme jako jeden muž máknout na doraz, pak bude dobře,“ naznačuje, jak se dostat z výsledkové krize zkušený zlínský středopolař Petr Jiráček, stejně jako Michal Kadlec, účastník a čtvrtfinalista EURA 2012 v Polsku a na Ukrajině.

Bojového ducha určitě pozvedne i Tomáš Poznar, muž, který na hrotu zlínského útoku posledně dvakrát kvůli disciplinárnímu trestu chyběl.

„Nikomu to nepřeju, sedět na tribuně a dívat se, jak kluci makají a pak, jako třeba na Spartě, smutně míří ze hřiště bez bodu. Musíme prostě zabrat a dát nějaký gól,“ burcuje před návratem do zlínské sestavy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x